Egyrészt sokan nem tudják, hogy lézerrel is lehet a körömgombát kezelni, másrészt a lézernek még most is varázsereje van sokak számára, pedig a lézer nem csodafegyver, hanem egy eszköz, melynek segítségével nagy energiát tudunk bevinni a körömlemez alá kb. fél-egy mm mélységig, ahol legalább 65 °C-ot kell elérnünk ahhoz, hogy a gombákat spóráival együtt elpusztítsuk.
A körömgombát okozó gombatörzsek szaruval táplálkoznak, következésképpen csak ott fordulnak elő, ahol szaru van – gyakorlatilag csak a körömben. A sokezer gombatörzs közül 8-10 olyan van, melyek az összes európai körömgombáknak a 95 %-át okozzák. Tehát ahol nincs szaru, ott a gomba nem él meg.
Így nyilvánvaló, hogy a körömgombát okozó gombatörzsek az emberi szervezetben sem jutnak mélyebbre – legfeljebb alig valamivel a körömlemez alá. Belső szervi betegségeket közvetlenül ezért nem okoznak. Kiirtásuk viszont nem könnyű.
A körömgomba meggyógyítása tabletták nélkül is lehetséges és a lézer egyéb külsőleges kezelési módszerekkel kombinálva az esetek nagy százalékában meggyógyítja a körömgombát. Ha a gyógyulás botladozik és végül mégis tabletták adására kényszerülünk, az a beteg állapotának gondos mérlegelése után, csakis a beteg beleegyezésével történik.