???
Általában valamilyen trauma előzi meg a körömgomba kialakulását -uszodában, sportolás közben, szállodák zuhanyozójában, kölcsönzött cipőkből, -egyetlen találkozás, egyetlen érintkezés a gombával már annak megtelepedéséhez vezethet.
Természetesen az orvosi kezelés milyensége mellett – négy tényezőtől függ:
0,5-1 mm/ hónap – életkortól függően.
Elvileg igen, de csak akkor, ha nem több mint három köröm a kézen az vagy a lábon és egy köröm felületének nem több mint 1/3-a érintett – így szólnak a használati utasítások a gyógyszer mellett. Viszont, ha a köröm megvastagodott, önmagában ez a kezelés ritkán eredményes. A cipők és zoknik következetes sterilizálása nélkül hiába kenem a körmöket, naponta újra fertőződik a saját cipőmtől.
??????
Igen, de egy gombás köröm nem szép, számtalan helyi, esetleg távoli következménye lehet, hiszen egy kórokozót hord az ember a szervezetében.
????
????
????
????
Nincs hatásuk a körömgombára- nem segít, de nem is árt.
Igen.
????
Nem.
????
A cukorbetegek körömgombáját a lábon komolyan kell venni, mert hosszabb idő után az általában egyébként is meglévő mikrokeringési zavart az újjak vég- perceiben súlyosbíthatja, ezért (mértékadó szakmai vélemények szerint) a cukorbetegek körömgombáját kötelező kezelni. Az osztrák Prof. Raab odáig megy, hogy a diabetológusokat kötelezi, hogy minden vizsgálatnál ellenőrizzék a betegeik lábujjainak körmeit és ha körömgombára utaló jelet találnak, kezdjék mert annak kezelését. A Német Diabetológus Társaság (Deutsche Diabetes Gesellschaft) is súlyt fektet arra, hogy a cukorbetegek körmeit kezeljük.
????
????
????
????
????